Bo Jesteś Inna

Follow my blog with Bloglovin

Jesteś inna.

Miałaś być grzeczną dziewczynką i przykładną żoną, rodzic dzieci bo inni tak chcą, choć w bajki o księciu przestałaś wierzyć po pierwszym związku.
Masz być Patriotą, choć wstydzisz się zachowań ludzi pochodzących z Twego kraju.
Masz poświęcać się dla innych, choć oni to wykorzystują.
Masz wypierać to co najlepsze na Twój temat, tylko dlatego że miałaś przeznaczone urodzić się w kulturze, która nienawidzi dumy i tępi każdy przejaw wyjątkowości.
Miałaś się dobrze uczyć, usiąść za biurkiem, założyć rodzinę, poczekać kilkadziesiąt lat i umrzeć.
Po drodze należało jeszcze wyjeżdżać nad morze w lato, oglądać dzień w dzień telewizję i filmiki na YT, oszczędzać na czarną godzinę i tłumaczyć dzieciakowi, że budowa pantofelka do czegoś mu się przyda, choć wiesz, że to nieprawda. Takie było założenie, prawda?

Ale Ty jesteś inna.

Masz poczucie, że większość ludzi Cię nie rozumie. Chcesz osiągnąć coś wielkiego, by nadać swej egzystencji sens. Współczujesz tym, którzy są nieświadomi i cierpią. Imponuje Ci mało ludzi, ale szanujesz ich ponad wszystko. Obserwujesz więcej, niż mówisz. Gdyby było trzeba, możesz porzucić wszystko, co masz i robisz. Nudzisz się, gdy nie tworzysz. Nie wchodzisz w światy ograniczonych ludzi, pomagasz im ze swojego tak, że nawet o tym nie wiedzą. Inni myślą że przegrywasz, podczas gdy Ty po prostu odchodzisz.

Jesteś szczęśliwa ! Życie jest dla Ciebie przygodą, w której często wiesz, po co jesteś. Masz bardzo mało przyjaciół, bo mało kto umie Cię nie oceniać. Najwięcej o Tobie mają do powiedzenia ci, którzy w ogóle Cię nie znają. Wierzysz, że ludzie są pod spodem bezgraniczną dobrocią. Chcesz być przykładem dla innych. Masz ukrytą dobroć nie taką, o której się tylko mówi – Ty ją po prostu masz! Jesteś stanowcza. Jak trzeba powiesz co myślisz nawet jeśli przez chwile boli. Częściej słuchasz intuicji niż rozumu. Jest mało ludzi, którzy Cię naprawdę poznają, bo większość chce Cię do czegoś i chce Cię jakimś. Nie można Cię zatrzymać, jesteś zbyt niezależna!

Kochasz siebie do szpiku kości, ale nigdy tego głośno nikomu nie powiesz. Masz wiele fascynujących historii do opowiedzenia, których nikt nie miał szansy usłyszeć. Uwielbiasz, jak w zimie płatki śniegu padają Ci na twarz. Lubisz tańczyć boso. Nie przepadasz za gotowaniem sprzątaniem, za to nawet w największym zmęczeniu zrobisz śniadanie do łóżka osobie w potrzebie. Masz w głowie takiego siebie, z którym zawsze możesz rozmawiać i nigdy nie zostaniesz oceniony. Czasem, idąc po chodniku, idziesz tak by nie nadepnąć na krawędzie. A gdy leci w radio ulubiona piosenka, to ruszasz delikatnie ustami, jakbyś to Ty śpiewała. I o tym też nikt nie wie.

Jesteś z wierzchu niedostępna i tylko niewielu wie tak naprawdę jaka jesteś. Kochasz życie i jesteś wdzięczna za jego Dar. Mało mówisz o Bogu i modlitwie a bije z Ciebie niesamowita wiara w dobro. W swoje torebce trzymasz różaniec za który Ci dziękuje, mimo iż katoliczką nie jestem. Bywasz niedostępna bo masz swój świat i potrafisz zawalczyć tylko o siebie. Krytykujesz siebie i innych obiektywnie i nie boisz się feedbacku. Potrafisz przyznać się do błędu a nawet dwóch. Potrafisz mówić co się Tobie w ludziach podoba a co nie i to nie jest plotka towarzyska bo mówisz to nam – ludziom. Jesteś skryta dochowasz każdej tajemnicy o czym nie raz się przekonałam.

Bo jesteś inna.

Niech nikt nigdy Ci nie zabije tego co masz w sobie, nie pozwól tego sobie odebrać. Zresztą nie pozwolisz, dlatego ze taka właśnie jesteś!

[autorów wielu, tekst zbiorowy, zaczerpnięty ze świata]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *