Literacki Wolny Eter – audycja radiowa !!!

Drodzy Czytelnicy,

Wczoraj dzięki uprzejmości Rafała T. Czachorowskiego było mi dane uczestniczyć w audycji radia WNET Literacki Wolny Eter, aby przybliżyć Słuchaczom choć na chwilę postać Stanisława Przybyszewskiego – „der geniale Pole”, smutnego Szatana, demagoga i demoralizatora, „Fausta o gołębim sercu”, który sam w „Moich Współczesnych” napisał:

Jestem tylko meteorem, który na chwilę zabłyśnie, na chwilę ludzkość straszy i przeraża, a potem nagle niknie – a szczęśliwy jestem, że tym przeświadczeniem żyję.
Droga meteorom wyznaczona jest miliard razy dłuższa aniżeli zwykłym gwiazdom (…) Być meteorem, to istotna moja tęsknota: zniszczyć na swej drodze kilka światów, roztopić je w sobie, wzbogacić się nimi i po miliardach lat znowu powrócić, stokroć gorętszym blaskiem rozpłonąć, wieść nowe przemiany i wywody i znowu zniknąć – to to, co w moich najkosztowniejszych snach przeżywam…
Niech zgasnę, czym prędzej zgasnę, bym mógł tylko we wzmożonej potędze powrócić…
A wrócę – wrócę!

Zapis wirtualny audycji znajdziecie pod linkiem:

Literacki wolny eter – Katarzyna Więcławska i "Przybysz Skandalista" by Rafał T. Czachorowski on Mixcloud

Był debiut radiowy … było drżenie rąk, głosu…
mam nadzieję jednak, że wstydu nie było … a już DZIŚ zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać o Przybyszewskim na mój wieczór autorski na warszawskim Żoliborzu, Dnia Pańskiego 31 marca 2015, godz. 19.00.

przybyszewski_zaproszenie2

serdeczności wiosenne,

Katarzyna Więcławska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *